Міжнародна група дослідників виявила невідомий клас багатих на воду астероїдів, які знаходяться в поясі астероїдів між Марсом та Юпітером та подібні карликовій планеті Церері.
Вчені успішно охарактеризували ці малі планети за допомогою інфрачервоної спектроскопії, а комп'ютерні моделі показали, що складні динамічні процеси перемістили ці астероїди із зовнішніх регіонів нашої Сонячної системи у астероїдний пояс.
У поясі астероїдів між Марсом та Юпітером також знаходиться карликова планета Церера, яка є найбільшим там об'єктом з діаметром близько 940 кілометрів. У цьому регіоні також обертається безліч інших маленьких планет.
Згідно з поточним дослідженням, малі астрономічні тіла походять з усіх регіонів ранньої Сонячної системи. За допомогою малих тіл із зовнішньої Сонячної системи вода могла потрапити на Землю, коли воне ще росла, у вигляді астероїдів, оскільки будівельні блоки планет у внутрішній Сонячній системі, як правило, були посушливими, пояснює професор Маріо Трієлофф з Інституту наук про Землю Гейдельберзького університету, який очолив дослідницьку групу з гео- і космохімії.
Як і на Церері, на поверхні нещодавно відкритих астероїдів є мінерали, що виникли внаслідок взаємодії з рідкою водою. Ще одна особливість, яку ці малі тіла поділяють з карликовою планетою, полягає в тому, що вони досить пористі.
"Незабаром після утворення астероїдів температура не була достатньо високою, щоб перетворити їх на компактну кам'яну структуру; і вони зберегли пористий та первісний характер, типовий для зовнішніх крижаних планет, розташованих далеко від Сонця", - пояснює доктор Володимир Нойманн, член команди професора Трієлоффа, який відповідав за комп'ютерне моделювання теплового розвитку малих тіл.
Їхні висновки недавно були опубліковані в журналі Nature Astronomy.
Джерело: https://ostannipodii...idiv-100028820/
Свернуть чат
Чат
|

Количество пользователей, читающих эту тему: 0
0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных